Rhodos

Letoviska a pláže na východním pobřeží Rhodosu

Ve směru od severu k jihu (od hlavního města Rhodos k Prasonissi).

Lázně Kalithea

Lázně Kalithea

U malé, úzké zátoky na skalnatém poloostrově vytvořil ve 20. letech 20. století italský architekt Pietro Lomabardi komplex termálních lázní (v současnosti se komplex restauruje). Parkem se dostanete k budově s kupolí, kde vyvěrá teplý pramen. Jeho léčivé účinky pomáhají proti revmatismu, artróze a nemocím jater. Lázeňský dům s velkým počtem toalet vypovídá o zaručeném léčivém účinku zdejší vody.

Uvnitř lázeňského komplexu není klasická pláž, ale úzká zátoka, která je po jedné straně zpevněna nábřežím. Vstup do vody usnadňuje zábradlí, přirozený stín vytvářejí palmy. V důsledku obtížnějšího přístupu k moři, není tato pláž vhodná pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Tassos

Pláž Tassos Pláž je tvořena malým zálivem, po jehož celém obvodu jsou skaliska, která jsou v jeho pravé části doplněna o betonové molo. Místy je vstup do moře usnadněn po dřevěných lávkách.


Letovisko Reni Koskinou

Hotely a ubytovací zařízení jsou vystavěny kolem krásné mořské zátoky. Malá vesnička se stala dnes vyhledávaným letoviskem, kde stojí jedny z nejlepších hotelů na Rhodu.

Letovisko Faliraki

Pláž Faliraki

Vyhlášené letovisko leží na východním pobřeží a jeho předností je dlouhá písečná pláž, vhodná pro rodinnou dovolenou. Je zde velké množství taveren, barů, diskoték a obchodů. Na okraji letoviska je také moderní vodní park. Faliraki patří rozhodně k rušnějším letoviskům, která ožívají především na večer a v noci. Na okrajích letoviska se ale najdou i klidná místa, která jsou ideální pro rodinnou dovolenou.

Pláže ve Faliraki jsou široké s pozvolným vstupem do moře. Všudypřítomná lehátka se slunečníky bývají v hlavní sezoně plně obsazena. Pláže jsou písčité, jen v některých částech bývají posety drobnými kamínky. Výhled kazí velké hotelové komplexy. Na jednom konci Faliraki se nachází také jedna nudistická pláž.

Zátoka Anthonyho Quinna

Zátoka Anthonyho Quinna Pláž je tvořena zálivem, který obklopují vysoké skály. Do zátoky Antony Quinna přijíždí velké množství turistů z celého ostrova, a tak lehátka se slunečníky zaplňují každé volné místo. Naplno si lze vychutnat její atmosféru bez davu turistů snad jen brzy ráno. Díky průzračné vodě si zde přijdou na své milovníci šnorchlování.Pláž Ladiko

Pláž Ladiko Krátká písečná pláž na okrajích s menšími skalisky hned vedle zátoky Anthonyho Quinna. Patří mezi jednu z nejpopulárnějších pláží na Rhodu, a tak zde v hlavní sezóně můžete mít problém najít volné místo.Letovisko Afandou

Pláž Afandou

Ve vnitrozemské vesniččce Afandou se dnes pronajímá značný počet apartmánů. Letovisko se v posledních letech tak rozrostlo, že jeho původní název, znamenající "skryté místo", už neodpovídá pravdě. Nachází se zde také golfové hřiště.

Pláž Afandou je dlouhá několik kilometrů a patří mezi největší na ostrově. Oblázková pláž je velmi široká a vede podél málo frekventovaná silnice. Nachází se zde několik taveren a menších obchůdků. Na severním konci pláže si za poplatek můžete pronajmou lehátka a slunečníky. Díky své délce a absenci hotelových komplexů, naleznete na této pláži klid a pohodu bez davu turistů. Pláž Afandou je také vhodná pro rodiny s dětmi.

Letovisko Kolymbia

Pláž Kolymbia Do poklidného letoviska protáhlého tvaru vede tři kilometry dlouhá eukalyptová alej. V centru letoviska najdete obchody s potravinami a suvenýry, taverny, kavárny a bary. Průzračné moře v zátoce s písečně-oblázkovou pláží je obklopeno skalními útesy a rozlehlými hotelovými komplexy.

Pláž Tsambika a Nisaki

Pláž Tsambika

Široká písečná pláž dlouhá několik kilometrů s většinou nezastavěným zázemím. V jižní části překrývá písek příkré pořežní skály, které tak budí dojem vysokých písečných dun. Druhá velká pláž Nisaki je položena severněji a od Tsambiky jí odděluje skalnatý mys Vagia. Tuto pláž navštěvuje o něco méně turistů.

Nad pláží Tsambika se na severní straně tyčí stejnojmenná 300 metrů vysoká skalnatá hora. Z jejího vrcholu je nádherný výhled na Kolymbii a na pobřeží Rhodosu. Najdete zde také opuštěný klášter.

Letovisko Stegna

Pláž Stegna

Malé letovisko leží v zátoce chráněné vysokými skálami. Od začátku letoviska až na jeho konec se táhne promenáda s tavernami, kavárnami a obchůdky se suvenýry.

Pláž ve Stegně je písčito-oblázková s velmi pozvolným vstupem do moře. V moři jsou ale oblé balvany, které jsou rozesety po celém pobřežním pásu. Na pláži jsou k dispozici sprchy, za poplatek slunečníky a lehátka.

Pláž Agathi

Pláž Agathi Písečná pláž Agathi se nachází v dobře chráněném zálivu Malonos pod hradem vybudovaným řádem johanitů. Naleznete tady snack-bar a i zde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky.


Letovisko Charaki

Pláž Charaki

Letovisko Charaki (Haraki) tvoří řada nižších domů, která se táhne podél oblázkové pláže tvoříc oblouk

Nad menší pláží v Charaki se tyčí pevnost Feraklos. K dispozici jsou zde samozřejmě sprchy, za poplatek slunečníky a lehátka. Koupání a odpočinek v klidném letovisku si můžete zpestřit návštěvou blízké taverny.

Pláž Lindos

Pláž Lindos Písečná pláž Megálos Gialós a menší Pallas se nacházejí pod bělostnými domky Lindosu. Moře je zde velmi čisté, s pozvolným vstupem. Na pláži jsou k dispozici sprchy, za poplatek slunečníky a lehátka.

Zátoka sv. Pavla

Zátoka sv. Pavla Skalnatá zátoka sv. Pavla (Agios Pavlos) téměř oddělená od otevřeného moře s úzkými krátkými plážemi se nachází pod akropolí v Lindosu. Malebná zátoka byla až do poloviny 1. století vnitrozemským jezerem bez spojení s mořem. Podle legendy, když apoštol Pavel hledal v těchto místech přístav, skály oddělující jezero od moře se rozestoupily.

Letovisko Pefki - Lardos

Pláž Pefki

Turistické letovisko Pefki se nachází u Lárdského zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova. Pefki je plné obchodů, restaurací a barů. Oblast je vyhlášená dlouhými písečnými plážemi se širokým zázemím vodních sportů a půjčoven. Nedaleko Pefki se nachází vesnička Lardos (cca 2 km).

Lardos je naopak relativně původní vesnička s typickou řeckou atmosférou. Lardos leží uprostřed zeleně a v části, kde se zvláště hodně vyskytuje černá žulalardos. Od ní získala vesnice svůj název. Náměstí s dominantní kašnou dle italského vzoru obklopují tradiční kavárny a taverny. Ve staré části vesnice se nachází kostel Agios Taxiarchas, který má velmi působivou zvonici.

Hlavní pláž je dlouhá skoro 2 kilometry a táhhne se jihovýchodně až do letoviska Lardos. Moře v okolí Pefki je velice čisté s pozvolným vstupem, což je ideální pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Glistra

Pláž Glistra Menší písečná pláž srpovitého tvaru s pozvolným vstupen do moře. Na pláži jsou k dispozici sprchy, za poplatek slunečníky a lehátka.
Letovisko Kiotari

Pláž Kiotari

Kiotari leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Rhodos. Bývalá rybářská vesnice se dnes změnila v přímořské letovisko poskytující komplexní služby pro turisty. Menší letovisko tvoří několik hotelových komplexů a samotná malá rybářská vesnička s několika restauracemi.

Písčito-oblázková pláž nabízí plné služby a rozmanité sportovní možnosti. Na pláži s modrou vlajkou EU si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet vodní atrakce (banán, ringo), vodní lyže nebo parasailing.

Letovisko Gennadi

Původní vesnička Gennadi se v posledních letech také proměnila zásluhou turistického ruchu. V centru obce stojí ještě řada starých domů, ale ráz tradiční vesnice přebíjejí nové taverny a kavárny. Kladem zůstává dlouhá pláž s hrubým pískem a oblázky.

Pláž Plimiri

Několik kilometrů dlouhá pláž na úplném jihu ostrova. Stojí zde pouze jedna rybí taverna a hned za ní kostel Zoodohou Pigiss. Pláž Prasonissi

Pláž Agios Georgios

Písečná a oblázková pláž v délce několika kilometrů je přístupná po prašné cestě z obce Kattavia.

Pláž Prasonissi

Nejširší písečná pláž na Rhodosu leží na jeho nejjižnější špičce.
© 2007 Tripidipi.cz - Péťák (Email na Péťáka)